Foto: Vertical Entertainment

Milly Alcock și Jason Momoa fac spectacol total în „Supergirl”

Cea mai nouă aventură DC Studios, Supergirl o aduce pe marile ecrane și IMAX, din 24 iunie, pe actriţa Milly Alcock în dublu rol ca Supergirl/ Kara Zor-El.


Supergirl nu este un simplu film cu supereroi, ci o călătorie cosmică uriașă menită să schimbe radical imaginea supereroilor de benzi desenate așa cum i-am cunoscut până acum.

 

Foto: Vertical Entertainment

 

Biletele pot fi achiziționate de pe site-urile cinematografelor partenere, din aplicația de mobil, de la casele de bilete sau de pe cinemagia.ro. Un film pentru fanii DC, dar și pentru iubitorii de aventuri, Supergirl este dinsponibil în mai multe formate: standard 2D și 3D, Dolby Atmos 2D și 3D, IMAX 2D, 4DX 3D și dublat în limba maghiară 3D.

Când un adversar neașteptat și nemilos lovește foarte aproape de casă, Kara/Supergirl face echipă cu un personaj imprevizibil și pornesc împreună într-o călătorie interstelară în căutarea dreptății. Din distribuția filmului mai fac parte Matthias Schoenaerts, Eve Ridley, David Krumholtz, Emily Beecham și Jason Momoa. Filmul este regizat de Craig Gillespie, după un scenariu de Ana Nogueira.

 

Foto: Vertical Entertainment

 

James Gunn, care se află la al doilea proiect DC după Superman, se declară extrem de încântat de rezultat: „Este un SF epic nebun și de mari proporții! Am creat o versiune mai hardcore și mai puternică pentru Supergirl. Ceva ce fanii nu au mai văzut niciodată pe ecrane!”

Revenit la DCU, Jason Momoa face un rol memorabil ca mercenarul Lobo, un antagonist cu multă carismă. „Este un vis împlinit! Lobo a fost mereu personajul meu preferat din benzile desenate. Abia așteptam să îl joc. O să fie total!”, mărturisește Momoa.

 

Foto: Vertical Entertainment

 

Peter Safran și James Gunn sunt producătorii filmului. Producătorii executivi sunt Nigel Gosteloe, Chantal Nong Vo și Lars P. Winther. Echipa este alcătuită din Rob Hardy, Neil Lamont, Tatiana S. Riegel, Anna B. Sheppard, Geoffrey Baumann și Ramin Djawadi.

Supergirl va ajunge în avanpremieră în cinematografe din 24 iunie. În România, este distribuit de Vertical Entertainment.


Comunicat adaptat pentru WordPress de Briana Lupea

1
Briana Lupea
Sunt Briana, mare iubitoare de cărți, muzică, dans și animale. Scriu articole petru AIVI și, în secret, poezii. V-am spus că îmi place absolut fiecare lucru pe care îl fac pentru AIVI?